Kako spasiti mobitel koji je pao u vodu

Kako spasiti mobitel koji je pao u vodu

Što učiniti kada mobitel padne u vodu?

Kada Vam mobitel upadne u vodu, školjku ili ste ga prolili s vodom ili nekom drugom tekućinom, veoma je bitno slijediti odgovarajuće korake kako biste pokušali spasiti uređaj. Prvo, izvadite van uređaj iz vode što brže moguće, jer inače može voda dublje prodrijeti u uređaj i uzrokovati veću štetu. Ako je mobitel još uvijek uključen, odmah ga isključite. Pritisnite i držite tipku za uključivanje/isključivanje sve dok se ne pojavi opcija za isključivanje. Isključivanje uređaja pomaže u sprječavanju mogućeg kratkog spoja dok se voda još nalazi unutar uređaja. Ako uređaj ima izmjenjivu bateriju, pažljivo je uklonite. To će spriječiti moguće kratke spojeve dok uređaj još sadrži vodu. Ako imate neki drugi uređaj koji se ne može otvoriti, pokušajte isključiti uređaj i preskočiti ovaj korak. Potom nježno obrišite vanjsku površinu mobitela koristeći čist ručnik. Nemojte gurati vodu dublje u unutrašnjost uređaja. Ako na mobitelu postoje utori, možete koristiti fen kako biste ispuhali tekućine van iz mobitela. da ispuhate ostatke tekućine iz njih. Pripazite da zrak ne bude prejak odnosno prevruć kako ne biste oštetili osjetljive komponente unutar mobitela. Stoga je najbolje koristiti hladni način sušenja.

Kako spasiti mobitel koji je upao u vodu?

Jedno od poznatiji načina kako možete spasiti svoj mobitel koji Vam je upao u vodu je stavljanje uređaja u posudu s rižom i ostaviti ga da odstoji najmanje 24 do 36 sati. Riža će navodno apsorbirati preostalu tekućinu i vlagu iz uređaja. Međutim, kako biste spriječili ulazak rižinog škroba u ulazne i izlazne portove, prvo zamotajte uređaj u papirnati ručnik, a zatim ga stavite u posudu s rižom koju možete hermetički zatvoriti. Preko interneta možete vrećice za upijanje vlage koje sadrže u sebi materijale poput silika gela koji će brže, bolje i učinkovitije apsorbirati vlagu od metode s rižom. Ove vrećice su korisne za sve situacije u kojima Vam mobitel dođe u kontakt s vodom ili bilo kojom drugom tekućinom. MOžete ih koristiti za situacije kada Vam upadne uređaj u lokvu, wc školjku, rijeku ili kada Vas kiša smoči, a imali ste uređaj u stražnjem džepu svojih traperica. Samo trebate staviti svoj uređaj u ovu vrećicu, zatvorite vrećicu i ostavite ga najmanje 24 sata kako bi se izvukla vlaga iz mobitela.

Brza solucija kada Vam mobitel padne u vodu!

Sljedeća metoda kako možete izvući vodu iz svojeg mobitela je uz korištenje vrećice sa silika gelom. Silika gel vrećice dolaze s novim cipelama, torbom ili odjećom. Te vrećice sadrže silika gel, a to je materijal koji ima sposobnost upijanja vlage. Umjesto bacite silika gel vrećice, puno Vam je bolje ih je sačuvati i spremite ih u staklenku s hermetičkim poklopcem. Kada vam mobitel upadne u vodu, samo napunite staklenku do vrha sa silika gel vrećicama te stavite mobitel u staklenu i zatvorite. Silika gel će pomoći u apsorpciji vlage iz uređaja. Budite spremni za takve situacije tako što ćete uvijek imati spremne ove vrećice. Neovisno o tome koju metodu ćete upotrijebiti za spašavanje mobitela koji je upao u vodu, bilo da je to riža, silika gel ili nešto drugo, bitno je uvijek dobro zatvoriti vrećicu ili staklenku kako biste uspješno izvukli vlagu iz uređaja. To znači da ih trebate staviti u posude ili vrećice koje se mogu čvrsto zatvoriti jer na taj način ćete spriječii daljnji ulazak vlage u uređaj.


Tagovi: