Kako se veže kravata

Kako se veže kravata

Zašto je kravata simbol elegancije

Kravata, koja je svojevrsni modni dodatak, potječe iz 17. stoljeća. Ovaj važan modni detalj, inspiriran muškim šalom Hrvatske vojske, stekao je svjetsku popularnost. Sredinom devetnaestog stoljeća kravate su postale vrlo popularne među muškarcima. Smatra se simbolom poslovnih ljudi, moći i elegancije. Kroz svoju dugu povijest ovaj modni detalj doživio je veliki broj transformacija. Danas, kao važan dio muške mode, pridonosi sofisticiranijem izgledu, a može se koristiti u klasičnim i ležernijim kombinacijama. U svakodnevnom životu, ovisno o djelatnosti, ovo je važan dodatak koji svakom muškarcu daje više stila i kredibiliteta. Bilo da se radi o društvenom događaju ili posebnoj prigodi, kravate dodaju dašak formalnosti odjeći. Klasična svilena kravata najprikladnija je opcija za važne prilike, kada želite besprijekoran izgled. Korištenje ovog modnog dodatka nije tako jednostavno kao što se čini, jer zahtijeva poznavanje osnovnih tehnika vezanja kravate. Inače možete izgubiti vrijeme ako ga ne znate pravilno vezati. Ako želite postići elegantan stil, vezanje kravate nedvojbeno je iznimno važna vještina.

Kako se veže kravata

Mnogi često imaju problema s upotpunjavanjem svojih klasičnih kombinacija jer ne znaju vezati kravatu. Budući da postoji više vrsta čvorova za kravatu, potrebno je odabrati onaj koji nije previše kompliciran. Kako se veže kravata? Tražite li tehnike brzog vezanja kravate, onda je najbolje odabrati neku od klasičnih tehnika. Ako pogriješite u odabiru, to će nedvojbeno pokvariti profinjenost vašeg stila. Važno je naglasiti da postoji širok raspon mogućnosti ovisno o debljini čvora, tkanini, materijalu, duljini kravate. Jednostavna tehnika čvorova jedna je od najpoželjnijih. U prvom koraku kravata se postavlja od vrata prema ovratniku, a širi kraj na desnoj strani. Potrebno je ostaviti širi kraj duži od uskog kraja kravate. Širi kraj kravate okreće se sprijeda na stražnju stranu prema užem dijelu, pa opet na desnu stranu prema van. Nakon toga se gornji dio kravate podigne iza čvora koji je nastao na kravati. Zatim se širi kraj kravate provuče kroz otvor na prednjoj strani kravate i zaveže. Čvor se polako povlači prema gore i trebao bi se nasloniti na ovratnik. Ovo je jedan od načina vezanja kravate.

Vrste i modeli kravata

Najčešći model kravate koji viđamo u svakodnevnom životu je obična kravata. Koristi se kada je potrebna svečana odjeća ili kada postoji društveni događaj. Tanki model kravate razlikuje se od tradicionalnog po širini vrha. Budući da je tanji, ima moderniji izgled, praktičan je i ima manje čvorova za vezanje. Samo vrlo tanki ili debeli modeli odnose se na različite stilove vezivanja kako bi se postigao besprijekoran izgled. Postoji nekoliko drugih aspekata koje treba razmotriti. Ne smijemo zaboraviti na veličinu kravate i odabrati adekvatan čvor. Na drugom mjestu su boje kravate. Ako se radi o poslovnom okruženju, uvijek je bolje odabrati neutralne ili tamnije boje. Svijetle boje mogu se koristiti za ležernije prilike, kao što su zabave, vjenčanja itd. Mnogi modeli kravata mogu se jednostavno vezati klasičnim tehnikama. Budući da su kravate izrađene od laganog i tankog materijala, nakon odrađenih svih koraka njezin izgled ne smije biti nemaran. Stoga, kada vežete kravatu, nemojte vezati čvor ni prečvrsto ni prelabavo. Vezanje kravate je područje u kojem svatko može stvoriti jedinstven stil zahvaljujući postojećim tehnikama. Kroz povijest su mnoge od ovih tehnika dobile imena po ljudima koji su ih razvili. Na primjer, kod klasičnog načina vezanja kravate imamo čvorove koji se zovu: Windsor Tie Knot, Pratt Knot, Grantchester Knot itd.


Tagovi: