Puljkov zamjenik o napadu kod Maksimira: Frustrirani su. Još vire Mamiću iz šu*ka

Puljkov zamjenik o napadu kod Maksimira: Frustrirani su. Još vire Mamiću iz šu*ka

Incident nakon nogometne utakmice u Zagrebu

Nogometne utakmice često sa sobom nose strastvene emocije navijača, no ponekad se strasti preliju i izvan stadiona, dovodeći do neželjenih incidenata. Jedan takav događaj odvio se nakon utakmice na stadionu Maksimir u Zagrebu. Na društvenim mrežama pojavila se informacija o neugodnom iskustvu koje su doživjeli zamjenici gradonačelnika Grada Splita i predsjednik Gradskog vijeća Grada Splita.Prema objavljenim informacijama, incident se dogodio prilikom izlaska sa službenog parkinga stadiona.

Grupa od tri osobe nasilno je pristupila automobilu u kojem su se nalazili zamjenici gradonačelnika, predsjednik Gradskog vijeća i jedna žena. U tom trenutku, napadači su oštetili retrovizor na vozilu, što je izazvalo reakciju i izlazak zamjenika iz automobila. Međutim, napadači su se dali u bijeg prije nego što je došlo do daljnjeg sukoba.Jedan od zamjenika gradonačelnika kasnije je komentirao događaj, izražavajući razočaranje i ljutnju zbog napada.

Oštećenje vozila, iako materijalne prirode, predstavljalo je simbol nasilja i nedostatka poštovanja prema javnim dužnosnicima. Također, naglašeno je kako bi reakcije javnosti i medija bile drugačije da se sličan događaj zbio u Splitu, sugerirajući postojanje dvostrukih mjerila kada je riječ o osudi nasilja i huliganizma.Napad na javne dužnosnike, bez obzira na njihovu političku pripadnost ili lokaciju, predstavlja ozbiljan problem koji potkopava temelje sigurnosti i civiliziranog društva. Ovakvi incidenti ne samo da izazivaju osudu javnosti, već postavljaju i pitanje kako adekvatno zaštititi one koji se nalaze na javnim funkcijama.Nakon incidenta, poduzete su sve potrebne pravne radnje.

Policija je obavila očevid, a oštećeni retrovizor i limarija na vratima vozila bit će popravljeni. Ipak, ostaje gorak okus zbog činjenice da je do ovakvog čina nasilja uopće došlo, te se postavlja pitanje kako spriječiti slične incidente u budućnosti i osigurati da sportski događaji ostaju prostor pozitivne energije i fair playa.Situacije poput ove ponovno otvaraju raspravu o odgovornosti navijačkih skupina i potrebi za jačanjem sigurnosnih mjera na sportskim događanjima. Također, naglašavaju važnost brze i objektivne medijske reakcije koja ne bi smjela biti obojena lokalnim sentimentima ili predrasudama. Javni dužnosnici, kao i svi građani, imaju pravo na sigurnost i zaštitu od nasilja, bez obzira gdje se nalazili ili kojoj političkoj opciji pripadali.