Moxaviv – djelovanje, nuspojave, cijena, iskustva

Moxaviv - djelovanje, nuspojave, cijena, iskustva

Što je Moxaviv i za što se koristi?

Djelatna tvar Moxaviv lijeka je moksonidin, što znači da navedeni lijek pripada skupini lijekova koji su poznatiji kao antihipertenzivi. Moxaviv će se koristiti za liječenje povišenog krvnog tlaka - hipertenzije. Njegovo djelovanje se može primijetiti kod opuštanja i širenja krvnih žila. Što pacijent mora znati prije uzimanja navedenog lijeka? Lijek se ne smije uzimati ako postoji alergija ili sumnja na alergiju koja je vezana za sastojke lijeka, ako osoba ima sporiji plus ili bradikardiju koja je uzrokovana sindromom bolesnog sinusnog čvora, ako osoba pati od zatajenja srca. Ukoliko se pronalazite u navedenome, lijek nije prikladan za vaše liječenje.

Posebna upozorenja i mjere opreza vrijede za osobe koje imaju poteškoća sa srcem, koje imaju koronarnu arterijsku bolest, koje imaju bolove u prsnom košu, koje imaju problema s bubrezima. U slučaju da pripadate u kategoriju "Upozorenja i mjere opreza", tada će vam vaš liječnik prepisati posebnu dozu za liječenje. Da li se navedeni lijek smije konzumirati uz ostale lijekove i terapije? Dužni ste obavijestiti liječnika o uzimanju sljedećih lijekova: Lijekovi za snižavanje tlaka, lijekovi za depresiju, lijekovi za smirenje i spavanje. Prilikom kombiniranja terapije može doći do povišenog ili smanjenog utjecaja lijeka.

Moxaviv primjena i mjere opreza

Kako će se uzimati Moxaviv? Lijek će se uzimati prema receptu liječnika, ili prema uputama ljekarnika u ljekarni. Tablete će se uzimati cijele, uz punu čašu vode. Poželjno je da se tableta uzima svaki dan u isto vrijeme kako bi terapija bila što djelotvornija. Uobičajena doza iznosi 0,2 mg dnevno. Liječnik može prepisanu dozu povisiti do 0,6 mg dnevno ukoliko početna doza ne djeluje. Pacijenti koji imaju problema s bubrezima dobivaju posebno propisane doze, što znači da liječenje može trajati dulje od predviđenog.

Što napraviti ako ste uzeli više tableta nego ste trebali? U slučaju predoziranja potrebno je otići u najbližu bolnicu. Simptomi predoziranja su: Izrazita pospanost i sedacija, glavobolja, sniženi krvni tlak, sporiji rad srca, omaglica, suša usta, povraćanje, slabost i umor, bolovi u trbuhu. Ako ste zaboravili uzeti tabletu, tada je potrebno uzeti dozu kada se sjetite (duple doze se ne preporučuju). Moxaviv terapija se ne smije ukidati svojevoljno kako se sniženi krvni tlak ne bi krenuo povisivati.

Moxaviv iskustva i liječenje

Mnogobrojna iskustva liječenih pacijenata pokazuju kako je Moxaviv djelotvoran lijek za smanjenje i kontrolu povišenog krvnog tlaka. Da li Moxaviv uzrokuje nuspojave? Nuspojave se mogu pojaviti, no važno je naglasiti da se one ne manifestiraju kod svakoga. Ukoliko primijetite bilo koju od sljedećih nuspojava važno je prestati s uzimanjem navedenih tableta i potražiti liječničku pomoć: Oticanje lica koja uključuje oticanje lica, jezika te usana. U češće nuspojave ubrajamo: Suha usta, bolove u leđima, glavobolja, slabost, vrtoglavica i omaglica, svrbež i osip kože, pospanost te nesanica, probavne tegobe.

Ostale manje češće i rijetke nuspojave navedene su na uputama o lijeku koje su dostupne sa svakim pakiranjem. Navedeni lijek se dobiva na liječnički recept, te se podiže u ljekarni. Cijena za 28 tableta od 0,4 mg iznosi 6,44€. Kako čuvati tablete nakon njihove prve primjene? Lijek će se čuvati što dalje od dohvata i pogleda djece, na temperaturi nižoj od 30 stupnjeva. Tablete će se čuvati u svom originalnom pakiranju. Nakon isteka roka, tablete je nužno baciti sukladno uputama kako se ne bi zagadio okoliš.


Tagovi: