Liječenje ili lijećenje?

Liječenje ili lijećenje?

Ovo je jedno od čestih pitanja koje se postavlja u hrvatskom jeziku, a odgovor je prilično jednostavan. Pravilno se piše liječenje, a ne lijećenje.Dvojba u pisanju između glasova /č/ i /ć/ vrlo je česta u hrvatskom jeziku, a neki od primjera pogrešnog pisanja su kuča, vruče, prića i drugi. Postoje ljudi kojima je teško razlikovati ova dva glasa, dok drugima nije problem.

Također, postoje regije gdje je posebno teško usvajanje razlikovanja č i ć zbog lokalnih govora gdje te razlike nisu očite.Liječenje je glagolska imenica koja dolazi od glagola liječiti te znači njegom ukloniti bolest. Naglašena je dugouzlaznim naglaskom. Pravilno se piše liječenje, liječenja, liječenju, liječenjem...Primjeri upotrebe riječi liječenje su brojni.

Možemo reći da je netko odbio liječenje, a kasnije žestoko kritizirao rad liječnika. Također, netko može smatrati da necijepljenima treba uskratiti liječenje, a nije jedini u tom mišljenju. Liječenje može biti preskupo, pa se otvara račun za donacije kako bi se sve moglo platiti.

Netko si možda ne može priuštiti liječenje, pa odlučuje liječiti se sam. Moguće je i otići na liječenje u Sjedinjene Američke Države.U zaključku, u hrvatskom standardnom jeziku pravilno se piše glagolska imenica liječenje, liječenja, liječenju, liječenjem... Pravilno se piše i liječnik, liječnika, liječniku, liječnici, liječnicima, liječnica, liječnici, liječnice... Važno je poznavati pravila hrvatskog jezika kako bi se izbjegle pogreške u pisanju.