Qvar autohaler – djelovanje, nuspojave, cijena, iskustva

Qvar autohaler - djelovanje, nuspojave, cijena, iskustva

Što je Qvar autohaler i koje mu je djelovanje

Djelatna tvar koja se nalazi u lijeku Qvar autohaler naziva se beklometazondipropionat te je on isto kao dio skupine lijekova koja se naziva kortikosteroidi. Qvar autohaler se najčešće koristi prilikom liječenja tj. sprječavanja simptoma svih vrsti astme, kod svih onih koji moraju imati redovito liječenje astme. Ovaj lijek djeluje na način da u plućima smanji upalu, nadraženost dišnih puteva i oticanje te tako samim time olakša i disanje. Lijek se mora uzimati svakodnevno, čak i kada simptomi astme nisu postojeći. Ovo je lijek koji ne pomaže kod hroptanja ili kod osjećaja ostajanja bez daha prilikom napadaja astme. Za ublažavanje ovih simptoma je potreban drugi lijek koji će te simptome smanjiti. Prilikom uzimanja i tog lijeka moraju se uzimati i jedan i drugi u kombinaciji.

Vrlo je bitno naglasiti neke situacije u kojima se lijek ne bi smio uzimati. Lijek se ne smije uzimati u slučaju ili u stanjima kao što su:

  • Alergije na djelatnu tvar iz lijeka pod nazivom beklometazondipropionat te na bilo koje druge sastojke ovoga lijeka

Koje nuspojave Qvar autohaler može uzrokovati

Qvar autohaler kao i svaki drugi lijek može uzrokovati razne nuspojave koje su zabilježene tokom testiranja lijeka. Naravno, vrlo je bitno napisati da teže nuspojave koje uzrokuje Qvar autohaler neće biti manifestirane u većini slučajeva, ali svejedno je vrlo bitno obratiti pažnju na nuspojave, jer prilikom uzimanja bilo kojeg lijeka treba biti vrlo oprezan. Navest ćemo vam nekoliko nuspojava koje je vrlo bitno naglasiti.

Prilikom nuspojava kao što su stezanje u prsima i piskanje prilikom disanja obavezno se potrebno javiti svome liječniku. Vrlo je bitno prestati sa korištenjem ovog lijeka ako se desi bilo kakva alergijska reakcija koja se manifestira kao oticanje lica, oticanje usana, oticanje vrata koje samim time može otežati i disanje, koprivnjaču i bilo kakvi kožni osipi. Alergijska reakcija može zahtijevati hitnu medicinsku pomoć tako da je u tom slučaju vrlo bitno pravovremeno i brzo reagirati.

Potrebno je obratiti se liječniku prilikom uočavanja nuspojava kao što su slabost, povraćanje i boli u trbuhu.

Koliko Qvar autohaler košta i kakva su iskustva

Cijena koju je potrebno izdvojiti za lijek Qvar autohaler iznosi od 35 do 105 kuna, te u eurima to iznosi od 5 do 15 eura. Cijena ovog lijeka kao i kod svakog drugog ovisi o tome kolike je lijek jačine,dakle slabiji ili jači lijek, a ovisi i o tome koliko je samo pakiranje lijeka, dakle veće ili manje pakiranje. Analiziranjem tržišta, anketama i ispitivanjem osoba koje su lijek koristile, možemo reći da su iskustva te zadovoljstvo kod svih bila prilično visoko. Loših komentara na Qvar autohaler je bilo vrlo malo te su loša iskustva većinom bilježena samo zbog nuspojava koje su nažalost gotovo neizbježne prilikom konzumiranja lijeka.

Vrlo je važno naglasiti da se moraju temeljito čitati uputstva i upozorenja prije nego što se lijek započne koristiti. Na taj način će se definitivno izbjeći puno težih slučajeva i pojavljivanje simptoma. Uz to je vrlo bitno lijek koristiti samo do datuma isteka trajanja koje je istaknuto na pakiranju te ga je vrlo bitno čuvati na za to predviđenom mjestu.


Tagovi: