Afloderm – djelovanje, nuspojave, cijena, iskustva

Afloderm - djelovanje, nuspojave, cijena, iskustva

Afloder krema djelovanje

Afloder krema se izdaje na recept kod liječenja bolesti kože koje reagiraju na terapiju liječenjem kortikosteroidima kao što su psorijaza, kontaktni dermatitis, te atopijski dermatitis. Promjene koje se dešavaju na osjetljivim dijelovima kože poput lica, prepona, pazuha, promjene na koži povezane sa kroničnim bolestima kože kod djece i starijih osoba, promjene na velikim površinama kože, te nakon liječenja kože kortikosteroidima Afloder krema ima svoju učinkovitu primjenu.

Promjene na koži koje se dešavaju na vlažnim dijelovima kože ova krema daje učinkovito liječenje i potrebno je kremu koristiti dva do tri puta dnevno ovisno o preporuci liječnika koji je kremu propisao.

Dugotrajna upotreba ove kreme nije preporučljiva naročito ako se primjenjuje na područjima kože koja mora biti pokrivena zavojima, te u takvim slučajevima je primjena terapije ovom kremom potreban liječnički nadzor. Kremu se ne smije nanositi na sluznice oka i drugim dijelovima tijela gdje postoje sluznice. U slučaju bakterijskih, virusnih i gljivičnih infekcija potrebno je liječenje drugim vrstama lijekova.

Afloder krema nuspojave

Krema Afloder se ne smije primjenjivati ako postoji alergija na bilo koji od sastojaka kreme jer bi moglo doći do teških alergijskih reakcija. Također ako se radi o tuberkulozi kože, aknama, virusnim infekcijama, varičela, vakcinacija, rozaceje i perioralnog dermatitisa ne preporučuje se terapija ovom kremom. Afloder krema se ne preporučuje trudnicama, dojiljama ni djeci mlađoj od 12 godina.

Nuspojave koje ova krema može izazvati su u pravilu blage i lokalne na mjestu primjene, no krema se može upiti u kožu i dospjeti u krvotok te će se tada osjetiti pojačano djelovanje kreme. Nuspojave se mogu pojaviti u obliku crvenila kože, svrbeži, iritacije, suhoće i osipa na koži. Uz to može doći do pojave nuspojave smanjenja kolagena u potkožnom tkivu što će dovesti do ubrzanog starenja kože, upala korijena dlake, pojačanu dlakavost kože kao posljedica primjene kreme, te može dovesti i do alergijskog kontaktnog dermatitisa u obliku mjehurića, crvenila, oteklina.

Dodatne nuspojave koje se mogu pojaviti su hipopigmentacije kože kod koje dolazi do smanjenja pigmenta melanina, može doći do poremećaja rada znojnica, vidljivih proširenja krvnih žila naročito na licu, akni, te može dovesti do sekundarnih infekcija kože.

Iskustva sa kremom Afloder

Osobe koje su dugotrajno koristile kremu Afloder na površinama kože koje su bile pokrivene zavojima su imale sporije djelovanje jer koži je potrebno da diše i na taj način se obnavlja. Kod takvog dugotrajnog liječenja potreban je nadzor liječnika kako ne bi došlo do komplikacija jer koža ne može disati a krema će prodrijeti u krvotok, a kroz krvotok može doći i do lubanje gdje može izazvati povišenje tlaka u lubanji. To naročito može biti opasno kod djece, pa se stoga ni ne preporučuje upotreba kod djece, a naročito ne dugotrajna upotreba na pokrivenim površinama kože.

Neke su osobe osjetile peckanje i svrbež, te im se pojavilo crvenilo i osip, pa je u takvim slučajevima potrebno prekinuti terapiju i obratiti se liječniku. Opasno je nanositi Afloder kremu oko očiju jer može dovesti do glaukoma povišenog očnog tlaka i pomoći u stvaranju mrene u oku koja smanjuje vidljivost oka. Na područjima oko čmara, prepona i pazuha kremu treba koristiti što je kraće moguće jer će uzrokovati nastanak strija. S obzirom da se krema u ljekarnama izdaje isključivo na recept nije je moguće nabaviti u ljekarni bez recepta i kupiti.


Tagovi: