Levetiracetam – djelovanje, nuspojave, cijena, iskustva

Levetiracetam - djelovanje, nuspojave, cijena, iskustva

Levetiracetam i djelovanje: za što se koristi preparat?

Najučestaliji poremećaj u neurologiji je epilepsija. Radi se o kroničnom poremećaju stanica moždane kore koje postaju preosjetljive i izbacuju električne impulse. Ti impulsi se manifestiraju u obliku epileptičnih napada. Lijekovi mogu pomoći u kontroli takvih napadaja, a upravo zato pričamo o preparatu koji se zove Levetiracetam. Preparat je vrlo koristan antiepileptik i može se nabaviti po pristupačnoj cijeni. Levetiracetam dolazi s uputstvima koje je bitno pažljivo pročitati prije konzumacije lijeka. Lijek se ne uzima u raznim slučajevima o kojima ćemo isto govoriti. Nuspojave uključuju rijetke, kao i one česte, no kada govorimo o češćim nuspojavama, uglavnom se radi o pospanosti. Pacijent koji iskusi ikakvu nuspojavu treba se javiti liječniku, čak i ako je u pitanju nuspojava koja nije navedena na popisu. Ovaj preparat dolazi uz uputstva na kojima možete pronaći svaku nuspojavu. Cijena preparata ovisi o proizvođaču, a djelovanje je učinkovito i brzo. Lijek se izdaje isključivo uz liječnički recept.

Levetiracetam - na što pripaziti?

Osobe koje pate od bubrežnih bolesti moraju se obratiti svom liječniku prije nego počnu uzimati Levetiracetam, a isto vrijedi i za one koji pod terapijom dožive abnormalitete u rastu (pacijenti u razvoju i u pubertetu) te u vrlo rijetkim slučajevima javljaju se misli o samoozljeđivanju i samoubojstvu. Korištenje antiepileptika poput Levetiracetama izaziva potonje nuspojave u vrlo rijetkim slučajevima. Trudnice mogu koristiti preparat samo uz prethodne konzultacije s doktorom. Kada je u pitanju dojenje, ne preporučuje se uzimanje lijeka tijekom dojenja. Tablete pacijent obično uzima dva puta dnevno, u jednakom vremenskom razmaku. Način uzimanja propisuje doktor te svakako slijede liječničke upute više nego išta što čitate na internetu. Levetiracetam je lijek koji se može uzimati i bez obroka. Pacijent može očekivati gorak okus levetiracetama. Terapija se propisuje na određeno vrijeme, a trajanje ovisi od pacijenta do pacijenta. Ne savjetuje se prekidanje s terapijom prije konzultacija s liječnikom. Ovaj preparat možete nabaviti i po jeftinijoj cijeni.

Levetiracetam i nuspojave: obratite pozornost na eventualne nuspojave!

Ovaj preparat vrlo je snažnog djelovanja, a to djelovanje može uključivati i eventualne nuspojave. Prema stupnjevanju učestalosti nuspojava, pospanost i nazofaringitis dvije su najučestalije nuspojave. Vrtoglavice, smetenost, kašalj, osip i gubitak apetita također se pojavljuju u češćoj kategoriji. Ukoliko osjetite osjećaj ošamućenosti ili Vam se vrti, a pritom teško dišete, odmah posjetite liječnika ili hitnu pomoć. Isto vrijedi i za slučajeve naglog oticanja lica, naglih simptoma koje nalikuj gripi, kao i bilo kakve simptome smanjenje funkcije bubrega (primjerice manji volumen mokraće). Osipi koji uključuju ljuštenje kože također mogu biti nuspojava ovog lijeka. Levetiracetam dolazi s uputstvima gdje su pobrojane sve nuspojave, a pacijent je dužan javiti se liječniku ukoliko doživi ikakvu nuspojavu, čak i onu koja nije na popisu nuspojava. Levetiracetam je antiepileptik koji dokazano pomaže dok epilepsije i epileptičnih napada. Premda lijek pun nuspojava, može igrati značajnu ulogu u borbi s epilepsijom i priuštiti Vam brdo sretnih trenutaka bez velike brige.


Tagovi: